www.ealergie.com.pl drzwi wymiary płytki łazienkowe stargard

Tablice rejestracyjne tymczasowe jak sama nazwa wskazuje są wyrabiane na określony czas aż do momentu, kiedy zostaną wydane zwyczajne.

W jakich sytuacjach używane są tablice tymczasowe? Najczęściej związane jest to z zamiarem wywiezienia samochodu za granicę kraju w przypadku zmiany miejsca zamieszkania, lub sprzedaży albo po prostu w sytuacji, kiedy samochód nie był jeszcze zarejestrowany, a kierowca nie dokonał jeszcze przeglądu technicznego pojazdu.

Wyglądają one dokładnie tak samo jak tablice zwyczajne niemniej jednak czcionka numeru jest w kolorze czerwonym zamiast białym.

Powinny być umieszczone dokładnie w tym samym miejscu, co w przypadku zwyczajnych, czyli z przodu oraz z tyłu pojazdu, wyraźne.

Jak długo można korzystać z tymczasowych tablic rejestracyjnych? Do trzydziestu dni lub jeśli właściciel samochodu złoży odpowiedni wniosek termin ten zostaje wydłużony o czternaście kolejnych dni następnie zobowiązany jest do wyrobienia tablic zwyczajnych i rejestracji pojazdu w urzędzie komunikacji.