makijaż weselny w Białymstoku tekstylia do domu cooker manufacturers

Zadbanie dłonie świadczą pozytywnie o ich właścicielu lub właścicielce. W czasach, gdy zwracamy dużą uwagę na wygląd zewnętrzny człowieka to bardzo istotne elementy składające się na całość wizerunku. Dbanie o ładne paznokcie leży obecnie nie tylko w gestii kobiet, ale także mężczyzn. Obu płciom zależy na dobrej prezencji. Jednakże nadal, to kobiety korzystają z pielęgnacyjnych zabiegów kosmetycznych częściej niż panowie.

Co oferują salony kosmetyczne? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Katalog zabiegów dla pięknych paznokci

Manicure, czyli zabiegi przeznaczone dla paznokci u rąk. Pedicure, czyli zabiegi wykonywane na paznokciach u stóp. To dwa rodzaje wykonywanych w salonach kosmetycznych pielęgnacji, które przyczyniają się do poprawienia wizualnego wyglądu dłoni i stóp. Porównując zadbane i niezadbane paznokcie w większości przypadków są wybierane te pierwsze.

Mimo, że utrzymanie ich w dobrej kondycji wymaga poświęcenia czasu, pieniędzy i cierpliwości. Salony oferują następujące metody zabiegów:

  • Hybrydowe manicure i pedicure– to bardzo długotrwały zabieg, który pozwala cieszyć się estetycznymi dłońmi nawet do czterech miesięcy. Jednakże jego wykonanie często oznacza mocne naruszanie płytki paznokci, jakie może okazać się bolesne i niekorzystne dla ich kondycji zdrowotnej. Źle wykonana hybryda, nie tylko brzydko wygląda, ale powoduje cierpienie. Dlatego lepiej nie szukać drogi na skróty i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek z pozytywnymi rekomendacjami, a nie amatorek.

  • Manicure i pedicure żelowy – podobnie jak poprzedni gwarantuje długo trwały efekt i powinien być wykonywany przez specjalistkę
  • Klasyczny manicure – jest to zabieg kosmetyczny, który polega na wyrównaniu płytki paznokci i ich malowaniu za pomocą klasycznych lakierów. Czas wytrzymałości to zaledwie dwa tygodnie.
  • Japoński pedicure i manicure- jak sama nazwa wskazuje jego korzenie odnajdziemy wśród Japonek, jego skuteczność tkwi w specjalnej paście bogatej w minerały i witaminy. Jest ona aplikowana w paznokcie na dłoniach i stopach przez wcieranie. Efekt końcowy to naturalne, zadbane płytki.

    Warto poddać się temu zabiegowi, gdy cierpimy na łamliwość paznokci. Ponieważ znacznie wzmacnia on płytkę. Co ciekawe po zakończeniu nie wolno malować płytek. Czas trwałości uzyskanego efektu to maksymalnie trzy tygodnie.

Warto wspomnieć, ze w salonach kosmetycznych są oddzielnie wykonywane specjalne zabiegi regeneracyjne dla paznokci.

Szczególnie, gdy możemy się pochwalić ich bardzo zła kondycją dobrze jest poprosić o wykonanie tego typu zabiegu. Pomoże on nam przywrócić odpowiedni wygląd i zdrowie płytek.