https://www.dnb.com/pl-pl/wiedza/newsy-artykuly/termin-platnosci-faktury/ ranking.aktualne-mapy.com.pl kancelaria adwokacka lublin

Zdaje się, że rok 2008, w którym rozpoczął się kryzys ekonomiczny, niewiele nas nauczył. Za główną przyczynę zaistnienia tego kryzysu podaje się często tak zwane życie na kredyt. Takie podejście widoczne było i niestety nadal jest w zachodnich społeczeństwach.

Po wydarzeniach sprzed pięciu lat banki i inne instytucje finansowe powinny chyba nieco ostrożniej udzielać pożyczek. Jeśli przyjrzymy się ich ofertom, to raczej trudno będzie zauważyć taką tendencję. Obecnie można udać się do banku z dowodem osobistym, żeby w przeciągu kilkunastu minut uzyskać niewielki kredyt.

Oczywiście, w przypadku większych sum sytuacja wygląda zupełnie inaczej – wówczas banki dokładnie sprawdzają wypłacalność klienta oraz na różne sposoby zabezpieczają się przed stratą pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że w jednym miejscu można pożyczyć na przykład tysiąc złotych, a potem udać się do kolejnych po takie same pożyczki. Postępując w taki sposób można w krótkim czasie stać się bankrutem.

Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.