polski producent bielizny pas do pończoch dkaren.com.pl swiatbhp.com.pl

Lata 70. XX wieku pod względem modowych trendów są jednym z najbardziej charakterystycznych okresów. Rozkwit kultury hippisowskiej, która swoje korzenie miała już w ostatnich latach poprzedniej dekady, odcisnął wyraziste piętno na ubiorze ogromnych rzesz ludzi. Swoistym symbolem tych lat są długie, sięgające ziemi, zwiewne niezwykle kolorowe sukienki.

Najpopularniejsze t-shirty szyto z różnobarwnego batiku. Właśnie wtedy hitem stały się także dżinsy-dzwony, często zdobione na różne sposoby. Na tych specyficznych spodniach nierzadko pojawiały się fantazyjne hafty, kwieciste wzory i rozmaite frędzle. Często noszono też puchate, futrzane kamizelki.

Wśród dodatków ogromnym zainteresowaniem cieszyły się noszone na szyi i przegubach dłoni rzemyki. Popularna była też biżuteria, przygotowywana z różnorodnych koralików i paciorków, a także taka, która łączyła w sobie różne materiały, na przykład drewno z metalem. Niemal równolegle do stylu hippisowskiego rozwijał się także zupełnie odmienny od niego punk. Przedstawiciele tego nurtu chętnie zakładali skórzane kurtki.

Wśród popularnych ozdób można było znaleźć groźnie wyglądające agrafki i łańcuchy.